Wrażliwa skóra głowy a Parabeny

Osobom, które często poddają się zabiegom trwałej lub koloryzacji nie jest obce zjawisko swędzącej, napiętej a nawet zaczerwienionej skóry głowy. Do takiego stanu mogą też doprowadzić częste stylizacje włosów nieodpowiednimi produktami ale również fizjologia, stres i napięcie które mają ogromny wpływ na równowagę skóry głowy. Objawy opisane powyżej to nic innego jak wrażliwa skóra głowy, czyli skóra z uszkodzoną warstwą ochronną.

Skórę głowy ochrania warstwa złożona z komórek złączonych ze sobą lipidowym spoiwem. Zewnętrzne czynniki mogą doprowadzać do usunięcia części lipidów. W rezultacie, bariera staje się nieszczelna i zbyt wiele wilgoci ucieka. Pojawiają się uszkodzenia, w które mogą wnikać szkodliwe substancje, co podrażnia skórę głowy, która reaguje swędzeniem, zaczerwienieniem, łupieżem albo napięciem.

Skóra wrażliwa jest bardzo podatna na drażnienie ale nie tylko, również na przenikanie niepożądanych substancji, np. parabenów. Parabeny są pochodnymi kwasu p-hydroksybenzoesowego, używane jako konserwanty nie tylko w kosmetykach ale również w żywności. Od jakiegoś czasu pojawia się wiele raportów mówiących o estrogennym wpływie parabenów na organizm człowieka, mówiąc inaczej o zjawisku zaburzenia gospodarki hormonalnej. Parabeny słabo przenikają przez prawidłową barierę naskórkową ale w przypadku skóry wrażliwej bariera ta nie jest szczelna. Mając na uwadze takie informacje i znając zjawisko skóry wrażliwej, nasze produkty do pielęgnacji włosów i skóry głowy również wrażliwej nie posiadają w swym składzie parabenów ani substancji mogących mieć działanie drażniące.

Zobacz w e-sklepie!

 

Artykuły