Mikropigmentacja – więcej niż trwały makijaż.

Makijaż permanentny – to szczególna forma tatuażu, który jest wykonywany najczęściej na twarzy. Od klasycznego tatuażu odróżnia go pochodzenie składników tuszu oraz głębokość nakłuwania skóry. Tusz w przypadku makijażu permanentnego aplikuje się płycej niż w przypadku klasycznego tatuażu robionego na skórze.

Najważniejszym zadaniem makijażu permanentnego jest korekta wyglądu defektu na skórze lub uatrakcyjnienie naszego naturalnego wyglądu. Barwniki wprowadza się pod naskórek przy pomocy jednorazowej igły.

Poprawnie wykonany makijaż permanentny może całkowicie zmienić wygląd naszej twarzy. Możemy wykonać korektę tego, co nam nie odpowiada. Najczęściej wyrównując np. asymetrię brwi i ust, a także powodując uniesienie ich opadających kącików. Pozwala też zmienić kontur ust, nadać im kolor i zamaskować powstałe wokół nich zmarszczki, oraz uzyskać efekt powiększenia ust.

Mikropigmentacja medyczna pomaga ludziom nie tylko poprawić swój wygląd, ale często zapomnieć o traumatycznych przeżyciach w życiu. Podczas i po chemioterapii, radioterapii, po mastektomii, rekonstrukcji piersi czy też po poważnych wypadkach, w których twarz ulega szpecącemu zniekształceniu. Właściwie wykonany zabieg pigmentacji może sprawić, że na twarzy pojawią się brwi, których do tej pory nie było. Zakamuflować blizny po operacjach zajęczej wargi, ukryć łysinę, przykryć blizny po operacjach czy wypadkach. Istotnym rodzajem pigmentacji medycznej jest pigmentacja czerwieni brodawki sutkowej. Dzięki jej użyciu „można nanieść całkowicie nowe i naturalne zarysy brodawki po zabiegach rekonstrukcji gruczołu piersiowego lub innych zabiegach operacyjnych. Jednocześnie istniejącemu zarysowi można nadać bardziej intensywny kolor, dla wzmocnienia walorów estetycznych.

W zależności od doboru technik oraz umiejętności, wyróżnić można trzy działy mikropigmentacji medycznej:
  • retuszującą, kamuflażową (korekta blizn, zmian i uszkodzeń skóry),
  • rekonwalescencyjną (odbudowa brwi, rzęs, górnej i dolnej wargi oraz sutków brodawek piersiowych),
  • odtworzeniową (ponowne całkowite odtworzenie brakujących brwi, rzęs, ust, brodawek piersiowych).
Mikropigmentację stosuje się również w przypadkach:
  • Nierównych konturów ust spowodowanych częstymi atakami wirusa opryszczki,
  • Blizn lub odbarwień ust,
  • Przerwanych łuków brwiowych,
  • Potrzeby kamuflażu dużych naczyniaków,
  • Dobarwień skóry spowodowanych bielactwem.

Bez względu na to, z jakich przyczyn decydujemy się na makijaż permanentny pamiętajmy, aby sprawdzić miejsce, w którym zdecydujemy się na zabieg. Cena często świadczy, o jakości i podejściu do indywidualnym podejściu do klienta. Poprawnie wykonany makijaż doda nam pewności siebie na lata.

 

Artykuły