O firmie

Fundamentem działalności Laboratorium Pilomax są wartości, które we współczesnym skomercjalizowanym świecie stają się coraz bardziej unikalne. Pod marką WAX ANGIELSKI PILOMAX dostarczamy naszym Wyjątkowym Klientom – wyjątkowe produkty, dermokosmetyki o wysokim standardzie, spełniające najwyższe wymagania bezpieczeństwa, skuteczności i wiarygodności.
W Laboratorium Pilomax, od ponad 30 lat, tworzymy zaawansowane produkty do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Kierując się potrzebami najbardziej wymagających Klientów, precyzyjnie badamy ich potrzeby. Stąd powszechna opinia o wyjątkowości oryginalnych angielskich ,,WAX-ów”.
Nasze receptury opracowują lekarze, trycholodzy i kosmetolodzy w oparciu o najnowsze trendy i zdobycze nauki.

 

Współpracujemy z najlepszymi europejskimi laboratoriami, korzystamy z najlepszych komponentów i technologii. Najbardziej innowacyjne i zaawansowane produkty wytwarzane są nadal w Wielkiej Brytanii, prostsze powstają we współpracy z polskimi producentami. Surowce wchodzące w skład naszych kosmetyków są dobierane z najwyższą starannością i pochodzą z upraw ekologicznych.
Znana od czasów starożytnych henna stała się podstawą stworzenia marki dermokosmetyków Laboratorium Pilomax. Receptura masek WAX wprowadzonych przez Laboratorium Pilomax w 1990 roku, opierała się głównie na ekstrakcie z naturalnej henny – lawsonia inermis. Fenomen henny polega na wielokierunkowym działaniu: niezwykłej zdolności do łączenia się z keratyną włosa oraz dobroczynnym działaniu na skórę i mieszki włosowe.

 

 

Dermokosmetyki znajdujące się obecnie w portfolio Laboratorium Pilomax, mają skład znacznie bardziej zaawansowany i zróżnicowany, zawierają mimetyczną keratynę, unikalne kompleksy Rovisome®, pantenol oraz wiele unikalnych ekstraktów roślinnych. W myśl naszej zasady, że piękne włosy można osiągnąć tylko dzięki zdrowej skórze głowy, działanie wszystkich kosmetyków jest zgodne z wzorcowym, wielokierunkowym działaniem fenomenalnej henny.
Główne cechy produktów Laboratorium Pilomax są zgodne z wyznawanymi wartościami: bezpieczeństwo • skuteczność • wiarygodność. Wyjątkowo wysokie BEZPIECZEŃSTWO produktów Laboratorium Pilomax zapewnia całkowita eliminacja składników drażniących, niekorzystnych dla wrażliwej skóry głowy – parabenów i SLS we wszystkich produktach oraz MIT (w niespłukiwanych produktach).

 

 

Doskonała SKUTECZNOŚĆ wszystkich produktów Laboratorium Pilomax wynika z ich szerokiego zakresu działania. Każdy produkt nie tylko regeneruje włosy, ale równie skutecznie odżywia skórę głowy i pobudza mieszki włosowe. Przedstawia to symbol umieszczany na etykietach produktów: Wax 3 Way action.

 

WIARYGODNOŚĆ wszystkich produktów Laboratorium Pilomax oparta jest na poddawaniu ich badaniom w niezależnych certyfikowanych laboratoriach:  Laboratorium ITA-TEST, Laboratorium Badań Wyrobów Kosmetycznych i Chemii Gospodarczej IZIS, QACS Laboratory Ltd., Schülke & Mayr UK Ltd., J.S. Hamilton Poland S.A., gdzie przeprowadzane są badania: dermatologiczne, aplikacyjne i aparaturowe.

3 WAX WAY