Nadchodzi zima i zaczynają się problemy z włosami.

Nadchodzi zima i zaczynają się problemy z włosami. Mamy dylemat – w czapce czy bez czapki. Z powodu zimna czapka bardzo wskazana, z powodu jakości fryzury – zdecydowanie mniej. Jest jednak wyjście z tej sytuacji – tak dla czapki, ale pod pewnymi warunkami.

Żeby po zdjęciu czapki włosy nie były klapnięte i nie elektryzowały się, trzeba pamiętać o kilku zasadach:

1. Czapka powinna być z naturalnych materiałów – wełny, bawełny, wówczas skóra może oddychać, nie poci się.

2. Czapka nie powinna być ciasna, wówczas włosy nie będą uciskane i fryzura nie straci kształtu,

3. Czapkę po każdym praniu należy wypłukać w płynie o właściwościach antystatycznych, również kołnierze ze sztucznych futer przecieramy ręcznikiem nawilżonym takim płynem. Jeśli chodzi o fryzurę, to przy krótkich i półdługich włosach nie ma problemu, a długie włosy lepiej zapleść w warkocz lub zawinąć w kok, bo wówczas są mniej narażone na plątanie i elektryzowanie, lepiej również zrezygnować ze spinek i gumek z metalowymi elementami.

Następna sprawa to mycie głowy, najlepiej myć z taką częstotliwością, by włosy nie były przetłuszczone, używać szamponu odpowiedniego dla swojej skóry głowy i stosować w ilości podanej przez producenta. Przy płukaniu należy pamiętać, by nie używać zbyt cieplej wody, włosy wolą wodę letnią, która zamyka łuski włosowe. Polecane jest również używanie lekkich odżywek, które oprócz pielęgnacji włosa działają antystatycznie. Suszenie włosów – najbardziej wskazana jest pozostawienie ich do naturalnego wyschnięcia, jeśli nie ma na to czasu, to należy suszyć je lekko ciepłym, nie gorącym powietrzem. Najistotniejsza zimą, jest zasada – nie wychodzimy z mokrą głową z domu. Zamarznięta we włosach woda doprowadzi do zniszczenia struktury włosa.

 

 

Zimą, z powodu większych różnic temperatur i suchego powietrza, troska o włosy powinna być większa. Jeśli używamy nierozpuszczalnych produktów do stylizacji włosów, wówczas powinniśmy myć je szampon głęboko oczyszczającym np. Wax Pure. Przynajmniej 1 raz w tygodniu stosujemy peeling do skóry głowy – ENZYMATYCZNY PEELING MYJĄCY Tricho Wax, a następnie na włosy nakładamy regenerującą i nawilżającą maskę – do wyboru maski Wax. Stosowanie masek wpływających odżywczo nie tylko na włosy, ale także na skórę głowy, nawilżających ją i regenerujących, da efekt również w wyglądzie i kondycji włosów.

 

Artykuły