Keratynowe prostowanie włosów – metody, pielęgnacja, dla kogo?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który polega na odbudowie struktury włosów, w rezultacie czego włosy zostają odżywione i wygładzone. W trakcie zabiegu na włosy aplikowana jest keratyna.
Keratyna to podstawowy budulec włosów. Należy do białek podporowych, charakteryzujących się budową włókienkową. Zawiera aminokwas -cystynę, którego wyróżnikiem jest spora zawartość siarki. Keratyna, z której zbudowane są ludzkie włosy, cechuje się dużą wytrzymałością fizykochemiczną. Słabo rozpuszcza się w wodzie i kwasach, co ma istotne znaczenie przy układaniu fryzur.

Keratynę tracimy z włosów poprzez warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, codzienne stylizacje włosów.

Zabieg keratynowego prostowania włosów powinien wykonać profesjonalista w zakładzie fryzjerskim. Fryzjer oczyszcza włosy specjalnym szamponem, który ma za zadanie otworzyć łuskę włosa na przyjęcie składników aktywnych ze skoncentrowanej ampułki. Następnie fryzjer nakłada keratynę za pomocą rozgrzanego do 230 stopni Celsjusza ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, dzięki temu keratynowy budulec wnika w ich strukturę i dokładnie wypełnia wszelkie ubytki. Zadaniem keratyny jest naprawa mikrouszkodzeń włosów oraz odbudowa włosów. Wysoka temperatura wprasowuje się w keratynę naszych włosów. Keratynę nakłada się pasmo po paśmie na włosy. Następnie łuski włosa zostają zamknięte, a ich struktura zostaje zrekonstruowana. Zaaplikowany w taki sposób preparat keratynowy jest trzymany na włosach przez ok. 30 minut. Ostatnim etapem zabiegu jest suszenie włosów za pomocą suszarki nastawionej na średnią temperaturę nawiewu, do ich całkowitego wyschnięcia. Efekt po zabiegu jest od razu widoczny i zachwycający.

Żeby zachować na długi czas efekt keratynowego prostowania należy używać odpowiednich kosmetyków:

 

Artykuły