WAX Daily Mist odżywka bez spłukiwania – rewelacyjna ochrona i odżywienie włosów przez całe lato.

Promienie słoneczne UV są jednym z czynników fizycznych niszczących włosy. Ich znaczenie staje się ważne latem, kiedy zwiększa się ekspozycja włosów na słońce. Dlatego istotne jest używanie kosmetyków chroniących i nawilżających włosy w czasie wakacji. Laboratorium Pilomax poleca ochronną i przeciwstarzeniową odżywkę do włosów WAX Daily Mist.

Promienie słoneczne powodują odchylanie łusek włosowych co daje łatwiejszy dostęp promieni UV do kory włosa, która pod ich wpływem ulega niszczeniu. Efektem zniszczonej kory włosowej jest utrata sprężystości, przesuszenie, a następnie łamanie się włosów. Jeszcze bardziej szkodliwe dla włosów jest połączenie działania wody i słońca równocześnie. Krople wody na włosach działają jak soczewki, skupiają promienie UV. Wówczas powstają rodniki (przyczyna starzenia organizmu) przecinające włókna keratyny – strukturalnego białka włosów. Promienie słoneczne działają nie tylko na keratynę, ale także na barwnik włosa- melaninę, która pod ich wpływem płowieje. Konieczne więc jest używanie, podczas lata, odpowiednich kosmetyków do włosów. Przebywając podczas wakacji czy urlopu poza domem nie mamy raczej czasu, warunków i chęci do przeprowadzania czasochłonnych zabiegów na włosach. Z tego wynika, że kosmetyk na lato powinien mieć nie tylko właściwości ochronne, odżywcze, nawilżające i przeciwstarzeniowe, ale także właściwość łatwego użyciu. Taka jest właśnie polecana przez Laboratorium Pilomax odżywka ochronno-nawilżająca WAX Daily Mist. Mieści się w poręcznej buteleczce o pojemności 100 ml, więc nie zajmuje dużo miejsca i nadaje się do każdego podręcznego bagażu, nawet w samolocie. Posiada, ułatwiającą rozprowadzanie na włosach, pompkę i jest bardzo wydajna. Zawiera składniki powodujące jej skuteczne działanie:

  • Pantenol – wygładza, nawilża, optycznie pogrubia i uelastycznia włosy, ułatwia ich rozczesywanie i modelowanie.
  • Witamina E – chroni skórę przed poparzeniem słonecznym, wywołanym promieniowaniem UVB. Redukuje ilość komórek, które zostały uszkodzone promieniami słonecznymi. Ma działanie przeciwzapalne, przyspiesza gojenie się ran, wpływając efektywnie na odtwarzanie nowej tkanki. Kumulując się we włosach, poprawia ich kondycję. Jako antyoksydant chroni włosy i skórę przed przedwczesnym starzeniem.

Odżywka występuje w dwóch postaciach – do włosów jasnych i ciemnych, odmiana do włosów ciemnych została wzbogacona ekstraktem z henny.

WAX Daily Mist ochroni Twoje włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, odżywi, poprawi połysk i sprężystość czego rezultatem będzie efektowny ich wygląd przez całe wakacje.

ODŻYWKA WAX DAILY MIST WŁOSY JASNE

Zobacz w e-sklepie

ODŻYWKA WAX DAILY MIST WŁOSY CIEMNE

Zobacz w e-sklepie

 

Artykuły